18
Čet, Tra
Regate

U Vareseu na 1. regati Svjetskog kupa u veslanju za 2016. godinu, održanoj ovog vikenda, svi naši reprezentativci su Hrvatsku predstavili kao veslačku velesilu. Naime od tri ekipe, tri medalje, srebro i dva zlata.

Video FinaleA 1xM

Prvo finale bilo je u subotu, samci za lake seniore, kada je Luka Radonić (HAVK Mladost, Zagreb, trener Marko  Banović), u odličnoj utrci osvojio 2. mjesto, od ukupno 9 samaca.

Drugo finale bilo je u nedjelju, dvojac na pariće za seniore, a braća Valent i Martin Sinković (HAVK Mladost, Zagreb, trener Nikola Bralić), je nastavio sjajan niz pobjeda u zadnje dvije godine, te su ciljem opet prošli prvi, u konkurenciji 11 posada.

Treće finale je također bilo u nedjelju, samo dvije utrke iza dubla, bio je to samac za seniore,  a Damir Martin (VK Trešnjevka, Zagreb, trener Srećko Šuk) je superiorno, od samog početka vodio i sve više povećavao prednost pred konkurentima,  te na kraju prvi prošao ciljem, u konkurenciji 24 samaca.

Bila je to vrlo uspješna regata za hrvatsko i zagrebačko veslanje, te dokaz dobrog pripremnog razdoblja. Bravo svima.